Resimkalemi Forum - Sanatçının Renkli Dünyasi

Geri git   Resimkalemi Forum - Sanatçının Renkli Dünyasi > GÜZEL SANATLARA HAZIRLIK VE YETENEK SINAVLARI > Açıklamalar > Sınav Tarihleri ve Yeri

ResimKalemi.Com Özel Bağlantı Alanı

Merhaba Değerli Sanat Dostları, Resimkalemi Forum sitemizde Karşılaştığınız KIRIK Link Problemlerini Bize iletirmisiniz?
İLETİŞİM için : TIKLAYIN Bu Özverinizden Dolayı Şimdiden Teşekkür Ederiz.

Cevapla
 
LinkBack Seçenekler
Alt 22-07-09, 19:34   #1 (permalink)
Super Moderator
 
neba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik tarihi: Feb 2009
Bulunduğu yer: İZMİR
Mesajlar: 6,138
Thanks: 6,185
Thanked 4,597 Times in 1,007 Posts
neba is on a distinguished road
Yeni1 Balıkesir Üniversitesi GSF Resim ve Baskı Sanatları Bölümü 2009-2010

Paylaş : FACEBOOKPaylaş : TWİTTERKonuyu Açan : neba Bu Konu : 1178 Kez OkunduE-Ticaret Sayısı : ()E-Ticaret Yüzdesi : (%)
Resimkalemi Forum - Sanatçının Renkli Dünyasi Sponsor Alanı
HOSTING SATIN AL
Eklenti Sayısı : [ 0 ]
Cevap Sayısı : [ 0 ]

BALIKESİR ÜNİVERSİTESİ GÜZEL SANATLAR FAKÜLTESİ RESİM VE BASKI SANATLARI BÖLÜMLERİ
2009 - 2010 EĞİTİM – ÖĞRETİM YILI
ÖN KAYIT, YETENEK SINAVI ESASLARI VE KESİN KAYIT PROGRAMI


Balıkesir Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Aygören Mah. Askeri Hastane Karşısı BALIKESİR
Tel:0 266 241 00 96 – 97 Fax: 241 14 24 .balikesir.edu.tr E.Mail : gsf@balikesir.edu.trÜniversitemiz Güzel Sanatlar Fakültesi Resim ve Baskı Sanatları Bölümlerinin Lisans Programına her yıl Balıkesir Üniversitesi Rektörlüğünce ilan edilen ve içeriğinde belirtilen kontenjan, puan ve şartlara uygun adaylar arasından Yetenek Sınavları ile öğrenci alınır. 2009-2010 Öğretim Yılında Fakültemiz Bünyesinde eğitim-öğretim veren Resim Bölümüne 20, Baskı Sanatları Bölümüne 15 olmak üzere toplam 35 öğrenci alınacaktır. Bu sınavlar Balıkesir Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Giriş Sınavları Yönergesi hükümlerince yapılır.

1-BAŞVURU İŞLEMLERİ

ÖN KAYIT KOŞULLARI
1- Ön kayıt yaptırabilmek için lise veya dengi bir ortaöğretim kurumundan mezun olmak ve 2009 ÖSS puan türlerinden en az birinden 185 (ağırlıklı ortaöğretim başarı puanı eklenmeden) veya daha yukarı puan almış olmak,
2- Güzel Sanatlar Lisesi Resim alanından mezun olanlar için (ağırlıklı ortaöğretim başarı puanı eklenmeden ) en az 160 veya daha yukarı puan almış olmak gereklidir.
3- Merkezi yerleştirme ile bir yükseköğretim programına kesin kayıt hakkı kazanmış adaylar da ön kayıt yaptırabilirler.
4- Başka bir yükseköğretim kurumundan disiplin nedeniyle çıkarılmış bulunanlar ön kayıt yaptıramazlar.
5- Başvurular şahsen yapılacak olup, posta ile yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.


6- Sınav yeri, süresi, saati, sınav için getirilecek malzemeler, evrak ve sınavın nasıl yapılacağına ilişkin bilgiler ön kayıt sırasında adaylara duyurulacaktır.
7- Her adayın ön kayıt işlemlerini kendisinin veya noter onaylı vekaletnameye sahip vekilinin yapması gerekir. Başka şahıslar tarafından veya posta yolu ile ön kayıt yapılamaz.

ÖN KAYIT İÇİN GEREKLİ BELGELER

1- Adayın lise veya dengi okul mezunu olduğunu belli eden diploma veya yeni tarihli mezuniyet belgesi.
2- Başvuru dilekçesi, ( Dilekçe Formu Ön kayıt sırasında fakülteden verilecektir.)
3- 2009 yılına ait ÖSS sonuç belgesinin aslı ve onaylı fotokopisi.
4- Üç adet vesikalık fotoğraf (fotoğraflar 4,5x6cm boyutlarında, son altı ay içinde; önden başı açık, adayı kolaylıkla tanıtabilecek şekilde olmalıdır.)
5- Başvuru için KDV dahil 100 TL sınav giderinin Ziraat Bankası Balıkesir Merkez Şubesindeki 37284747-5025 no’lu hesaba yatırıldığına dair dekont. ( Aday sınava girmediği takdirde, mazereti ne olursa olsun yatırdığı para iade edilmeyecektir.)
İlgili belgeleri tamamlamış olan adaylar ilan edilmiş olan süre içerisinde, Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanlığından alacakları dilekçe formunu doldururlar. Adaylar iki bölüm arasında sıralama yaparak tercihlerini belirtirler. Puanı yüksek olan adaylar ilk tercihlerine; puanı daha düşük olan adaylar ikinci tercihlerine yerleştirilir. Adaylar, istenilen belgeleri eksiksiz olarak ibraz ederek ön kayıt için başvuru yapabilirler.

Belgelerini tamamlamış olan adaylar için “Balıkesir Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim ve Baskı Sanatları bölümleri için Ön Kayıt ve Sınava Giriş Belgesi” verilir. Bu belgede adayın kimlik bilgileri ve Ön Kayıt Aday Numarası yazılıdır. Adayın fotoğrafı mühürlenerek kayıt işlerini tamamlanır.
ÖNEMLİ UYARILAR
1- Eksik belge veya ilan edilen süre dışında ve posta ile yetenek sınavına başvuru kesinlikle kabul edilmeyecektir.
2- 2008 ÖSYS’de ÖSS puanı veya Yetenek Sınavı sonucu ile ilgili Yüksek Öğretim Programına (Açıköğretim kontenjanlı programlar dahil) yerleştirilmiş adayların öğrenim gördükleri Yükseköğretim kurumlarından alacakları öğrenci belgesini sunmaları zorunludur. Kesin kayıt esnasında ise kesin kayıt için gerekli belgelerde belirtilen hususlar uygulanır. Bu durumda olup da ilgili belgenin sunulmamasından doğacak her türlü sorumluluk adayın kendisine aittir.
2- YETENEK SINAVLARI

1. Aşama Sınavı baraj sınavıdır. Bir orta öğrenim kurumu bitiren ve sınava giriş koşullarını yerine getiren adaylar önce 1. Aşama Sınavına girmek zorundadır.
2. Aşama Sınavına, 1. Aşama Sınavında başarılı olan aday öğrenciler girebilir. Güzel Sanatlar Lisesi Mezunları da Yetenek Sınavlarına girmek zorundadırlar.

SINAVLARDA GETİRİLECEK MALZEME VE BELGELER
1- Yumuşak uçlu kurşun kalem, silgi, kalemtıraş.
2- Sınava Giriş Belgesi (Ön kayıt esasında fakülteden verilecek.)
3- Kimlik (Nüfus cüzdanı, ehliyet veya pasaport)
4- Kıskaç ve mandal.
5- 50x70 cm boyutlarında kontrplak veya benzeri sert malzemeden altlık.

SINAV AŞAMALARI VE TARİHLERİ
Yetenek Sınavları iki aşamada gerçekleştirilecektir.
1.Aşama Sınavı: 2 Eylül 2009 tarihinde, canlı modelden (kurşun kalem) desen,
2.Aşama Sınavı: 3 Eylül 2009 tarihinde, imgesel tasarım (kurşun kalem) şeklinde yapılacaktır.

ÖNEMLİ NOKTALAR

1- Sınavlar saat 9.30 da başlayacaktır. Adaylar sınavın yapılacağı binada yarım saat önceden hazır bulunmalıdır. Sınavın ilk yarım saatinden sonra kimse sınava alınmayacak, geç gelen adaylara ek süre verilmeyecektir.
2- Adayların nerede sınava alınacakları Güzel Sanatlar Fakültesinden ilan edilecektir.
3- Adaylar, yanlarında getirmeleri gereken malzemeler ile birlikte sınav yerinde hazır bulunacaklardır.
4- Sınava zamanında girmeyen veya giremeyen adaylar sınav hakkını kaybetmiş sayılırlar.
5- Yapılacak değerlendirme sonucunda 1.Aşama Sınavında başarılı olan adaylar ikinci aşama sınavına girmeye hak kazanacaktır.
6- Sınavlarda başarı puanı 100 tam puan üzerinden 60 puan ve üzeridir. 60 puan altında kalanlar başarısız kabul edilecektir.


3- DEĞERLENDİRME VE YERLEŞTİRME

Değerlendirme, Canlı Modelden Desen, İmgesel Desen, olmak üzere
iki aşamalı olarak yapılan sınavın 100 tam puan üzerinden notlandırılması şeklinde yapılır. Her iki aşamanın not ortalaması alınır. Bu puana ÖSS ham puanının %10’u ve Orta Öğretim Başarı Puanının (OÖBP) %6,5’i (adaylar aynı alandan bir orta öğretim kurumundan mezunsa %8’i eklenerek; en yüksek puandan başlayarak sıralama yapılır. Resim Bölümü için 20 asil, 20 yedek aday, Baskı Sanatları Bölümü için 15 asil, 15 yedek aday olarak sıralanır. Asıl adaylar kayıt yaptırmaya hak kazanırlar. Toplam puanı 60’ın altındakiler sıralamaya alınmazlar.

4- SINAV ve KAYIT TARİHLERİ

Ön Kayıt Tarihleri: 17-21 Ağustos 2009
1.Aşama ve 2.Aşama Sınav Tarihleri: 02 - 03 Eylül 2009
Kesin Kayıt tarihi: 04 - 07 Eylül 2009 (Asil)
Kontenjan açığı kayıt tarihleri: 08 -09 Eylül 2009

Kayıtlar Balıkesir Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nde yapılacaktır.

ÖNEMLİ BİLGİLER
Adaylar kayıtlarla ilgili takiplerini 0(266) 241 00 96- 97, dahili no’lu telefonlardan ya da ve duyurular adresinden yapmaları gerekmektedir. Okul Yönetimi tarafından posta veya telefonla haber verilmeyecektir.

İLETİŞİM
Balıkesir Üniversitesi Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı ve Balıkesir Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanlığı ile sağlanabilir.5- KESİN KAYIT İŞLEMLERİ
Yetenek Sınavları sonucunda başarılı olan öğrenciler puan sıralamasına (en yüksek puandan aşağıya doğru sıralanan listelere göre) ve kontenjana bağlı kalarak kesin kayıt işlemlerini yaptırabilirler. Yetenek Sınavı Puanlarının eşit olması durumunda ÖSS başarı notu yüksek olan aday üst sırada yer alır. Adayların bizzat kendileri veya hukuksal temsilcileri kayıt yaptırabilir. Kayıtlar ilan edilen süre içinde yapılır, süreyi geçirenler kesin kayıt haklarını kaybederler. Kontenjan açığı olduğunda, yedek aday listesinden en yüksek puandan başlamak üzere kesin kayıt yapılır.
Kayıt yaptırmaya hak kazanan (asil ve yedek) öğrencilerin listesi Balıkesir Üniversitesi Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı tarafından ilan edilir. Adaylar sınav sonuçlarını ve kayıt sırasında yapılması gerekenleri bizzat kendileri takip ederler.

KESİN KAYITLAR İÇİN GEREKLİ BELGELER
Kesin kayıtların yapılabilmesi için aşağıdaki belgelerle başvurmak gereklidir.
1- 2009 ÖSS Sonuç belgesinin aslı,
2- Adayın lise veya dengi okul mezunu olduğunu belli eden diploma veya yeni tarihli mezuniyet belgesi,
3- Nüfus cüzdanının onaylı sureti, (TC Kimlik No belirtilerek )
4- İkametgah belgesi, (Yeni tarihli)
5- 1986 ve daha önceki yıllarda doğmuş erkek adaylar için yüksek öğretim kurumuna kaydolmasında askerlikle ilgili bir sakınca olmadığına dair belge,
6- 18 adet 4,5x6 cm boyutunda vesikalık fotoğraf (Son altı ay içinde, önden başı açık, adayı kolaylıkla tanıtabilecek şekilde çekilmiş olmalıdır.)
7- Katkı payının ödenmesi ile ilgili belge,
8- Üniversite tarafından belirlenen diğer belgeler.


6- ÖNEMLİ UYARILAR

1- Sınav günü ve saatinde sınav yerinde bulunmayan adaylar, her ne sebeple olursa olsun (rapor dahil) ayrıca sınava alınmayacaklardır.
2- Yetenek sınavları iki aşamalı olarak yapılır. 1.Aşama sınavına girmeyen veya giremeyen adaylar 2.Aşama sınavına alınmazlar. Sınavı terk eden öğrenciler için de aynı işlem uygulanır. Aday sınavlarda verilen haklardan başka bir hak talep edemez.
3- Yerine başkasını sınava sokan yada başkasının yerine sınava giren veya bu tür girişimde bulunan adayların sınavları geçersiz sayılır ve hakkında suç duyurusunda bulunulur.
4- Sınavları kazanan adayların, başvuru dosyasındaki evraklarının incelenmesi sırasında, herhangi bir belgede tahrifat, yanıltıcı beyan vb. durumların saptanması halinde, bu adayların sınavları ve sınav sonuçları iptal edilir. Kayıtları yapılmaz, yapılmış olsa bile işlemleri geçersiz sayılır ve haklarında suç duyurusunda bulunulur.
5- Sınavları kazanan adayların, başvuru evraklarının asılları, kesin kayıt sırasında adaylardan istenecektir.
6- Sınavlara, cep telefonu, çanta gibi eşyalar getirilemez. Sınavlarda ÖSS koşulları aynen geçerlidir ve her aday bu koşulları önceden kabul etmiş sayılır.
7- Adayların sınava gelirken “ Ön Kayıt Sınava Giriş Belgesi” ni ve özel kimliklerini yanlarında getirmeleri şarttır. Bu belgeleri yanlarında bulunmayan adaylar sınava alınmazlar.
8- Sınavın yapılacağı binada sınava girecek adaylar ve sınav sorumluları dışında hiç kimse binaya girmeyecektir.
9- Sınavlar ilan edilen saatte başlayacaktır. Sınavın ilk yarım saatinden sonra hiçbir kişi sınava alınmayacak ve sınava belirtilen süre içerisinde geç gelen adaya ek süre verilmeyecektir.
10- Başvuru ücreti hiçbir nedenle iade edilmez.
11- Adaylar, Ön kayıt ve Yetenek Sınavları esnasında görünüş ve giysilerle ilgili olarak yüksek yargı organları tarafından verilmiş kararlarla oluşmuş bulunan hukuk mevzuatına uymak zorundadır.
neba isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Cevapla


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Hizli Erisim

Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
Karadeniz Teknik Üniversitesi GSF Resim Bölümü 2009-2010 Özel Yetenek Sınavı İlanı neba Sınav Tarihleri ve Yeri 0 05-08-09 19:28
Anadolu Üniversitesi GSF 2009-2010 Ö.Y Sınavı Bilgileri neba Sınav Tarihleri ve Yeri 0 05-08-09 19:25
Yüzüncüyıl Üniversitesi GSF Resim Bölümü 2009-2010 Yetenek Sınavı Bilgileri neba Sınav Tarihleri ve Yeri 0 24-07-09 17:18
Atatürk üniversitesi gsf 2009-2010 Renklerin Türküsü Sınav Tarihleri ve Yeri 0 22-07-09 17:27
Akdeniz üniversitesi gsf 2009-2010 Renklerin Türküsü Sınav Tarihleri ve Yeri 0 22-07-09 17:14

test
WEZ Format +3. Şuan Saat: 02:12.


Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2014, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.2.0
Resimkalemi Forumu Tüm Lisanslı Haklara Sahiptir